| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| اسم المنتج | حياة عمل طويلة 10 ملايين دورة في الدقيقة |
|---|---|
| مادة الاتصال | الذهب الذهبي |
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
| القوة العازلة | > 200vac/50hz/60s |
| حلقة مصممة | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
|---|---|
| تشغيل الرطوبة | ≤80٪ |
| الحد الأقصى لبدء عزم الدوران | 1 N.CM |
| مادة الاتصال | الذهب الذهبي |
| فئة المنتج | حلقة زلة صغيرة |
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
|---|---|
| مجالات التطبيق | تستخدم لإشارات مقياس سلالة منصة اختبار عالية السرعة ، إشارات الحرارية ، إلخ. |
| فئة المنتج | حلقة زلة صغيرة |
| مقاومة العزل | 200mΩ/250V/DC |
| تشغيل الرطوبة | ≤80٪ |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| مادة الاتصال | الذهب الذهبي |
|---|---|
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
| مقاومة العزل | 200mΩ/250V/DC |
| حلقة مصممة | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| تشغيل الرطوبة | ≤80٪ |
| الحرارة | -40 درجة مئوية ~ + 80 درجة مئوية |
|---|---|
| طول سلك الرصاص | الدوار: 300 مم الجزء الثابت: 300 مم |
| Advatage | عمر طويل |
| مواد الاتصال | ذهب |
| مواد الإسكان | الألومنيوم |
| الحرارة | -40 درجة مئوية ~ + 80 درجة مئوية |
|---|---|
| طول سلك الرصاص | الدوار: 300 مم الجزء الثابت: 300 مم |
| Advatage | عمر طويل |
| مواد الاتصال | ذهب |
| مواد الإسكان | الألومنيوم |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| حلقة مصممة | ≤18 |
|---|---|
| مقاومة العزل | 250mΩ/250V/DC |
| الجهد الاسمي | 80VDC |
| التيار المسموح به | 1 أ |
| قوة عازلة | > 300VAC/50Hz/60S |