| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| نام محصول | عمر کاری طولانی 10 میلیون دور در دقیقه رینگهای لغزشی |
|---|---|
| مواد تماس | طلا-طلا |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| قدرت دی الکتریک | > 200VAC/50Hz/60s |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| حداکثر گشتاور شروع | 1 n.cm |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| مناطق کاربردی | مورد استفاده برای تست های پر سرعت سیگنال های فشار سنج سکو ، سیگنال های ترموکوپل و غیره |
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| مواد تماس | طلا-طلا |
|---|---|
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| دما | -40℃~+80℃ |
|---|---|
| طول سیم سربی | روتور : 300 میلی متر استاتور : 300 میلی متر |
| مزیت | طول عمر طولانی |
| مواد تماس | طلا |
| مصالح ساختمانی | آلومینیوم |
| دما | -40℃~+80℃ |
|---|---|
| طول سیم سربی | روتور : 300 میلی متر استاتور : 300 میلی متر |
| مزیت | طول عمر طولانی |
| مواد تماس | طلا |
| مصالح ساختمانی | آلومینیوم |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| حلقه طراحی شده | ≤18 |
|---|---|
| مقاومت عایق | 250mΩ/250V/DC |
| ولتاژ نامی | 80VDC |
| جریان نامی | 1 A |
| قدرت دی الکتریک | > 300VAC/50Hz/60s |