| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Ürün adı | Uzun Çalışma Ömrü 10 Milyon RPM Kayma Halkaları |
|---|---|
| İletişim malzemesi | Altın-Altın |
| Kabuk malzemesi | 303 Paslanmaz çelik |
| Dielektrik mukavemet | > 200VAC/50Hz/60'lar |
| Tasarlanmış Döngü | 50, 40, 30, 20 |
| Kabuk malzemesi | 303 Paslanmaz çelik |
|---|---|
| Çalışma nemi | ≤80% |
| Maksimum başlangıç torku | 1 n.cm |
| İletişim malzemesi | Altın-Altın |
| Ürün kategorisi | küçük kayma halkası |
| Kabuk malzemesi | 303 Paslanmaz çelik |
|---|---|
| Uygulama alanları | Yüksek hızlı test platformu gerinim ölçer sinyalleri, termokupl sinyalleri vb. İçin kullanılır. |
| Ürün kategorisi | küçük kayma halkası |
| Yalıtım direnci | 200MΩ/250V/DC |
| Çalışma nemi | ≤80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| İletişim malzemesi | Altın-Altın |
|---|---|
| Kabuk malzemesi | 303 Paslanmaz çelik |
| Yalıtım direnci | 200MΩ/250V/DC |
| Tasarlanmış Döngü | 50, 40, 30, 20 |
| Çalışma nemi | ≤80% |
| Sıcaklık | -40°C~+80°C |
|---|---|
| Kurşun tel uzunluğu | Rotor : 300 mm Stator : 300 mm |
| avantaj | uzun ömür |
| İletişim malzemesi | Altın |
| Ev materyalleri | Alüminyum |
| Sıcaklık | -40°C~+80°C |
|---|---|
| Kurşun tel uzunluğu | Rotor : 300 mm Stator : 300 mm |
| avantaj | uzun ömür |
| İletişim malzemesi | Altın |
| Ev materyalleri | Alüminyum |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Tasarlanmış Döngü | ≤18 |
|---|---|
| Yalıtım direnci | 250MΩ/250V/DC |
| İsimlendirilmiş voltaj | 80VDC |
| Anma akımı | 1 A |
| Dielektrik gücü | > 300VAC/50Hz/60'lar |