| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Nama Produk | Cincin Selip 10 Juta RPM untuk Masa Pakai Panjang |
|---|---|
| Bahan kontak | Emas emas |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Kekuatan dielektrik | > 200vac/50hz/60s |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
|---|---|
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Torsi awal maksimum | 1 n.cm |
| Bahan kontak | Emas emas |
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
|---|---|
| Area aplikasi | Digunakan untuk sinyal pengukur regangan platform pengujian berkecepatan tinggi, sinyal termokopel, |
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Bahan kontak | Emas emas |
|---|---|
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Suhu | -40 ℃ ~ + 80 ℃ |
|---|---|
| Panjang kawat timah | Rotor : 300 mm Stator : 300 mm |
| Keuntungan | umur panjang |
| Bahan kontak | Emas |
| Bahan Perumahan | Aluminium |
| Suhu | -40 ℃ ~ + 80 ℃ |
|---|---|
| Panjang kawat timah | Rotor : 300 mm Stator : 300 mm |
| Keuntungan | umur panjang |
| Bahan kontak | Emas |
| Bahan Perumahan | Aluminium |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Loop yang dirancang | ≤18 |
|---|---|
| Ketahanan Isolasi | 250mΩ/250V/DC |
| Tegangan nominal | 80VDC |
| Listrik nominal | 1 A |
| Kekuatan dielektrik | > 300VAC/50Hz/60s |