| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| পণ্যের নাম | দীর্ঘ কর্মজীবন 10 মিলিয়ন আরপিএম স্লিপ রিং |
|---|---|
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা-সোনা |
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
| ডাইলেট্রিক শক্তি | > 200vac/50Hz/60s |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
|---|---|
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| সর্বাধিক শুরু টর্ক | 1 এন.সি.এম. |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা-সোনা |
| পণ্য বিভাগ | মিনি স্লিপ রিং |
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
|---|---|
| অ্যাপ্লিকেশন অঞ্চল | হাই-স্পিড টেস্টিং প্ল্যাটফর্ম স্ট্রেন গেজ সিগন্যাল, থার্মোকল সিগন্যাল ইত্যাদি জন্য ব্যবহৃত |
| পণ্য বিভাগ | মিনি স্লিপ রিং |
| নিরোধক প্রতিরোধ | 200MΩ/250V/dc |
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা-সোনা |
|---|---|
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
| নিরোধক প্রতিরোধ | 200MΩ/250V/dc |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| তাপমাত্রা | -40℃~+80℃ |
|---|---|
| সীসা তারের দৈর্ঘ্য | রটার: 300 মিমি স্টেটর: 300 মিমি |
| অ্যাডভাটেজ | দীর্ঘ জীবনকাল |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা |
| আবাসনের উপাদান | অ্যালুমিনিয়াম |
| তাপমাত্রা | -40℃~+80℃ |
|---|---|
| সীসা তারের দৈর্ঘ্য | রটার: 300 মিমি স্টেটর: 300 মিমি |
| অ্যাডভাটেজ | দীর্ঘ জীবনকাল |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা |
| আবাসনের উপাদান | অ্যালুমিনিয়াম |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| ডিজাইন করা লুপ | ≤18 |
|---|---|
| অন্তরণ প্রতিরোধের | 250MΩ/250V/DC |
| নামমাত্র ভোল্টেজ | 80ভিডিসি |
| নামমাত্র বর্তমান | 1 ক |
| অস্তরক শক্তি | > 300vac/50Hz/60s |