| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
|---|---|
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
| अधिकतम प्रारंभिक टोक़ | 1 एन.सी.एम. |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
|---|---|
| मूल्याँकन की गति | 0-300 आरपीएम |
| ढांकता हुआ ताकत | > 200VAC/50Hz/60s |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
| उत्पाद श्रेणी | मिनी पर्ची की अंगूठी |
| इन्सुलेशन प्रतिरोध | 200 मीटर/250 वी/डीसी |
|---|---|
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
| प्रोडक्ट का नाम | कॉनपैक्ट साइज़ स्लिप रिंग हाई स्पीड रोटरी रिंग लॉन्ग लाइफ स्पैन जॉइंट रिंग |
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| वर्तमान मूल्यांकित | 1 ए |
| रेटेड वोल्टेज | 0-100VDC |
|---|---|
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| प्रोडक्ट का नाम | कॉनपैक्ट साइज़ स्लिप रिंग हाई स्पीड रोटरी रिंग लॉन्ग लाइफ स्पैन जॉइंट रिंग |
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| Channel | 1~10 |
|---|---|
| Working Speed | 0~3000rpm |
| Lead Length | 300mm |
| Product Category | Fiber Optic Slip Ring |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
|---|---|
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| अधिकतम प्रारंभिक टोक़ | 1 एन.सी.एम. |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
| उत्पाद श्रेणी | मिनी पर्ची की अंगूठी |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
|---|---|
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
| इन्सुलेशन प्रतिरोध | 200 मीटर/250 वी/डीसी |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| मूल्याँकन की गति | 0-300 आरपीएम |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |