| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| حداکثر گشتاور شروع | 1 n.cm |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| مواد تماس | طلا-طلا |
|---|---|
| سرعت | 0-300 دور در دقیقه |
| قدرت دی الکتریک | > 200VAC/50Hz/60s |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
|---|---|
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| نام محصول | حلقه لغزش اندازه Conpact حلقه چرخشی با سرعت بالا حلقه طول عمر طولانی مدت |
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| جریان فعلی | 1 A |
| ولتاژ دارای امتیاز | 0-100vdc |
|---|---|
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| نام محصول | حلقه لغزش اندازه Conpact حلقه چرخشی با سرعت بالا حلقه طول عمر طولانی مدت |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| Channel | 1~10 |
|---|---|
| Working Speed | 0~3000rpm |
| Lead Length | 300mm |
| Product Category | Fiber Optic Slip Ring |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| حداکثر گشتاور شروع | 1 n.cm |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| مواد تماس | طلا-طلا |
|---|---|
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
|---|---|
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| سرعت | 0-300 دور در دقیقه |
| مواد تماس | طلا-طلا |