| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Nama Produk | Cincin Slip Umur Panjang |
|---|---|
| Tipe Sinyal | Sinyal analog dan digital |
| Kontak | Emas-Emas |
| Peringkat Saat Ini | 1A |
| Kisaran Suhu | -40℃ ~ 80℃ |
| Suhu | -40 ℃ ~ + 80 ℃ |
|---|---|
| Panjang kawat timah | Rotor : 300 mm Stator : 300 mm |
| Keuntungan | umur panjang |
| Bahan kontak | Emas |
| Bahan Perumahan | Aluminium |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
|---|---|
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Nama Produk | CONPACT Ukuran Slip Ring Ring Rotary Speed High Long Life Life Span Ring Ring |
| Spesifikasi Kawat | AF200-0.05mm² |
| Nilai arus | 1 a |
| Saluran | 18 |
|---|---|
| Nama Produk | Cincin Slip Konduktif |
| Tingkat Perlindungan | IP51 |
| Kehidupan kerja | 10 juta lingkaran |
| Kecepatan terukur | 5000 rpm |
| Spesifikasi kawat | AF200-0.05mm² |
|---|---|
| Nilai arus | 1 A |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Bahan kontak | Emas emas |
| Tegangan Dinilai | 0-100VDC |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Insulation Resistance | ≥110MΩ/250V/DC |